نوشته شده توسط : ali

شرکت سهامی عام

توسط ثبت آنلاین کریم خان

 موسسه ثبت شرکت کریم خان تمامی خدمات در رابطه با ثبت شرکت سهامی عام را در اختیار شما قرار می دهد ، جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره 02188946700 تماس حاصل فرمایید.

شرکت های سهامی عام شرکت هایی هستند که سرمایه انها به قطعات سهام تقسیم میگردد و مسولیت صاحبان سهام محدود به مبلغ اسمی سهام آنهاست و قسمتی از سرمایه این شرکت ها از طریق فروش سهام به مردم تامین میشود.

 

نحوه تشکیل شرکت های سهامی عام:

 

ابتدا لازم به ذکر است جهت ثبت شرکت های سهامی عام می بایست حداقل سرمایه شرکت ۵۰۰۰۰۰۰ ریال باشد و همچنین تعداد موسسین در بدو امر نباید کمتر از ۳ نفر باشد.

 

مراحل ثبت شرکت سهامی عام :

 

۱)اظهارنامه و طرح اساسنامه تهیه و به امضا کلیه موسسین رسیده باشد

 

۲)افتتاح حسابی بنام شرکت در شرف تاسیس نزد یکی از بانکها

 

۳) موسسین باید لااقل ۲۰% سرمایه شرکت را تعهد نمایند و حداقل ۳۵% مبلغ تعهد شده را به حساب شرکت سپرده نمایند

 

۴)اظهارنامه و طرح اساسنامه تهیه شده بهمراه طرح اعلامیه پذیره نویسی که به امضا کلیه موسسین رسیده را به اداره ثبت شرکت ها تسلیم نماید.

 

نکته : طرح اظهارنامه و اساسنامه  و طرح اعلامیه پذیره نویسی می بایست دقیقا مطابق با مواد ۷،۸،۹، لایحه اصلاحی قانون تجارت تنظیم گردد.

 

۵)پس از مطالعه طرح اظهارنامه ، طرح اساسنامه، و طرح اعلامیه پذیره نویسی سهام، اداره ثبت شرکت ها اجازه انتشار اعلامیه پذیره نویسی سهام را صادر می نماید.

 

نکته: در این مرحله احتیاج به اخذ مجوز از سازمان بورس و اوراق بهادار می باشد که موسسه حقوقی کریم خان ظرف مدت زمان اعلامی به موکل محترم انرا اخذ می نماید . اعلامیه پذیره نویسی می بایست حداقل در دو روزنامه کثیرالانتشار منتشر شود  و همچنین نزد بانکی ک برای شرکت در شرف تاسیس حساب باز شده در معرض علاقمندان قرار داده شود.

 

۶)ظرف مهلتی که در اعلامیه پذیره نویسی معین گردید ، علاقمندان می توانند به بانک مراجعه نموده و حداقل تعداد سهامی را که موسسین در اعلامی خود ذکر کرده اند را خریداری نمایند( به سهام اولیه ورقه تعهد سهام می گویند . که می بایست مطابق ماده ۱۳ لایحه اصلاحی قانون تجارت تنظیم شده باشد.)

 

۷) پس ازز تاییید بانک مبنی بر اینکه کلیه سهام شرکت تعهد گردیده است و حداقل ۳۵% از کل سرمایه واریز شده ، گواهی بانکی مذکور به انظمام کپی شناسنامه و کارت ملی  موسسین و پذیره نویسان (خریداران سهام) به انضمام صورتجلسه ی مجمع عمومی موسسین که هیئت مدیره و بازرسین در آن انتخاب شده اند . و قبولی سمت خود را اعلام کرده اند. و به علاوه اساسنامه تصویب شده به اداره ثبت شرکت ها تحویل و نهایتا شرکت به ثبت خواهد رسید .

 

نکته: چنانچه ظرف ۶ ماه از تاریخ تسلیم اظهارنامه به اداره ثبت شرکت ها شرکت به ثبت نرسد هریک از موسسین یا پذیره نویسان میتوانند مبلغ پرداختی خود را نزد بانک دریافت نمایند. (ماده ۱۹ لایحه اصلاحی قانون تجارت)

:: بازدید از این مطلب : 661
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : چهار شنبه 10 آبان 1396 | نظرات ()
مطالب مرتبط با این پست
لیست
می توانید دیدگاه خود را بنویسید


نام
آدرس ایمیل
وب سایت/بلاگ
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

آپلود عکس دلخواه: